אובדן כושר עבודה

שתפו את הפוסט

תוכן עניינים
אובדן כושר עבודה
אובדן כושר עבודה

תביעות אובדן כושר עבודה

פציעה יכולה להקטין באופן משמעותי את כושר העבודה של אדם ולהגביל אפשרויות קריירה עתידיות, ליצור הפסדים משמעותיים ולנתק הזדמנויות להתקדם בקריירה שלו.

לעתים קרובות יש צורך בעדות מומחים כדי לקבוע סוג זה של נזק. הם מנתחים את היסטוריית העבודה ותיעוד התעסוקה של הקורבן לפני ואחרי התרחשה תאונה ומבצעים הערכות לגבי הרווחים הסבירים שלו לפני ואחרי.

חישוב כושר אובדן השתכרות

לאחר שנפצעו קשה בתאונה, נפגעים לרוב זקוקים לתמיכה כספית בצורה של חשבונות רפואיים, אבדן שכר ופיצויי פיצויים כדי לעזור לעבור את התקופה המאתגרת.

אם נפצעתם וחושבים שזה עלול לגרום לאובדן כושר השתכרות, עורכי הדין המסורים שלנו ב-Roden Law מוכנים לסייע. אנו מבינים שההפסדים הללו יכולים להיות משמעותיים; לכן, אנו שואפים לספק סיוע פיננסי העונה על הצרכים שלך.

נזקי אובדן כושר השתכרות מחושבים באמצעות אומדן של מה היה יכול נפגע תאונה להרוויח לו התאונה שלו לא הייתה מתרחשת מעולם. הוא משווה את יכולת ההשתכרות הנוכחית שלהם מול יכולות העבודה המופחתות שלהם כדי להגיע לסכום הכולל המגיע לו; בניגוד לנזקי אובדן הכנסה פיצוי זה אינו נוגע לתקופת זמן אחת בלבד.

אדם שפגיעת כתף מפחיתה לצמיתות את כושר ההשתכרות שלו עשוי לקבל פיצויים בגין אובדן השתכרות עתידי אם כושר ההשתכרות שלו היה גדול יותר אלמלא חווה פגיעה בכתף זו. זה ישקף את מה שניתן היה להרוויח לו הכתף שלהם לא הייתה פצועה.

על מנת לקבוע במדויק את כושר ההשתכרות האבוד, על עורך דין לבצע תחזיות מהימנות לגבי כושר העבודה של הנפגע בזמן עתידי ספציפי. הדבר מצריך איסוף ראיות לגבי יכולות ההשתכרות בעבר ובהווה של הלקוח שלו וכן עדויות של עדים מומחים.

אנשים עשויים להאמין שהם לא יכולים לשחזר את כושר ההשתכרות האבוד באמצעות ליטיגציה; עם זאת, זה למעשה פשוט יחסית. עורך דין יבדוק את רישומי התעסוקה והיסטוריית עבודתו של הנפגע כדי לספק הערכות מדויקות לגבי הרווחים הפוטנציאליים שלו לפני ואחרי התרחשה תאונה.

עורך דין רשאי להביא מומחה מקצועי כעד מומחה מטעם נפגעו. מומחה מקצועי ינתח הן את היכולות בעבר והן בהווה של הקורבן כדי לוודא אם הם יכולים לבצע עבודות דומות למה שהחזיק בעבר, יכולת העברה של מיומנויות וכל הזדמנויות שעלולות להגדיל את פוטנציאל ההשתכרות העתידי של הקורבן.

אובדן כושר עבודה – חישוב כושר הפסד עתידי

אם פציעה חמורה מגבילה את כושר ההשתכרות העתידי שלך, אתה עשוי להיות זכאי לפיצויי אובדן השתכרות כדי לסייע בפיצוי על אובדן הכנסה מעבודה שלא ניתן לבצע, או מעיסוקים חדשים שאינם מתאימים למצבך הבריאותי הנוכחי.

אובדן כושר השתכרות תלוי במגוון גורמים, לרבות גיל, חומרת הפציעה והיכולת לבצע עבודה דומה לאחר ההחלמה. יתר על כן, זה גם חיוני לקחת בחשבון את יעדי המקצוע והקריירה שלך.

בהנחה שאתה מתאגרף חובב שנפגע בתאונת דרכים בזמן עבודתך כפועל בניין, הוכחה שהפציעות שלך מנעו ממך להתאמן ולהתחרות באותה רמה היא קריטית לקבלת פיצוי לאחר שהתרחשה פציעה. להשיג את ההישג הזה יהיה קל יותר אם יש לך רקורד של ניצחון או הפסד במשחקים, כמו גם פרסים כגון חגורות אליפות המדגימות את היכולות שלך כמתאגרף מקצועי.

מומחים כלכליים יכולים להשתמש בגורמים אלה כדי לאמוד במדויק את פוטנציאל ההשתכרות העתידי שלך. הם יקרינו רווחים על פני שני צירי זמן – אחד ללא פציעה ואחר שבו אחד התרחש – וכן יעריכו את העלאות השכר, קידום או הזדמנויות הכנסה שהייתם יכולים להרוויח במהלך הקריירה שלכם.

הוכחת תביעות אובדן כושר השתכרות אינה קלה יותר ממקרי נזקי גוף אחרים; ייתכן שיהיה צורך בעדות מומחים ממומחים רפואיים, חשבונאיים או כלכליים על מנת להצליח. לא רק שאנשי מקצוע אלה יכולים להציע עדות לגבי פציעות שנגרמו במהלך תאונה, אלא שהם גם יכולים לסייע בחישוב נזקים מדויקים.

מומחים לזיהוי פלילי יכולים לחזות במדויק את פוטנציאל ההשתכרות העתידי שלך על ידי לימוד הן את עקומת הצמיחה של המקצוע שלך והן את הציפיות מענף הפעילות שלו. לדוגמה, חוקר עשוי לאסוף מידע על עבודות בנייה בהשוואה לאיגרוף מקצועי כדי לחזות טוב יותר את הרווחים העתידיים.

חישוב כושר הפסד נוכחי של כושר השתכרות

אם תאונה מותירה אותך פצוע לצמיתות, פיצויים בגין אובדן כושר עבודה עשויים לעמוד לרשותך. כאשר מתעורר מקרה זה, על עורך דין לנתח היטב את כל ההיבטים שלך ושל פציעותיך על מנת להעריך את ערכן ולפצות אותך בהתאם.

אחד ההיבטים המרכזיים בביסוס אובדן כושר ההשתכרות שלך הוא האם יש לך הכנסה כלשהי או אין. עורך הדין שלך יחזור עם תלושי שכר חדשים, היסטוריית עבודה ומסמכים אחרים על מנת לברר מה היה מרוויח לולא היו נפגעים.

שיקול חשוב אחד בקבלת החלטות לגבי מסלול הקריירה העתידי שלך צריך להיות כמה כסף אתה צפוי להרוויח בעתיד בהתבסס על הכישורים שלך, ההשכלה והיבטים רלוונטיים אחרים.

כלכלנים יכולים לעתים קרובות לעשות תחזיות מדויקות לגבי הרווחים שלך בעתיד ולחשב מהו הסכום הדרוש כדי להחליף שכר אובדן עקב פציעה.

אבל כמה גורמים יכולים להפוך את חישוב אובדן כושר ההשתכרות בהווה למורכב יותר מאשר הכנסה שאבדה בעבר. לדוגמה, אם אתה עובד כמריא כבד וחווית פציעה בכתף שפוגעת לצמיתות ביכולת שלך לבצע את עבודתך, חיזוי הרווחים העתידיים שלך הופך למאתגר יותר ויותר.

חישוב שגוי של אובדן כושר השתכרות נוכחי מתרחש לעתים קרובות על ידי שימוש לא נכון בשיעורי מדד המחירים לצרכן/אינפלציה או בשיעורי גידול השכר במקום בשיעורי גידול הפיצויים לצורך חישובים, מה שמוביל לערכים נוכחיים נמוכים באופן מלאכותי עבור אובדן כושר השתכרות עתידי.

עליך לקרוא תיגר על כל כלכלן שנשכר על ידי ההגנה המשתמש בכל גורם אחר מלבד צמיחת הפיצויים כדי לחשב את הערך הנוכחי של אובדן כושר ההשתכרות. יש לערער על דעתם בכל שלב אפשרי – כולל תצהיר ומשפט.

הדרך הטובה ביותר לחישוב אובדן כושר השתכרות נוכחי היא שימוש בהנחה טהורה או בהנחה נייטרלית נטו, המשתמשת בנתונים ומגמות היסטוריות כתמיכה לחישוב הערך הנוכחי של אובדן כושר ההשתכרות.

חישוב אובדן כושר השתכרות עתידי

נזקי אובדן כושר השתכרות מחושבים על ידי בית המשפט כדי לפצות תובע שנפגע על מה שהיה מרוויח לו לא הייתה פגיעתו מעולם. הנזקים בקטגוריה זו כוללים העלאות שכר שהוחמצו, קידום מכירות, הצעות עבודה חדשות ושינויים בתוחלת החיים בעבודה.

קביעת אובדן נזקי כושר ההשתכרות יכולה להיות מאתגרת עבור תובעים במקרים בהם מעורבים עצמאים, אך מומחים מקצועיים יכולים לעזור לקבוע איזו הכנסה יכול היה התובע להרוויח אם הפציעות שלהם לא היו קורות.

מומחה כלכלי יעריך את ההשכלה והכישורים המקצועיים של התובע בעת חישוב פוטנציאל ההשתכרות העתידי שלו. גורמים שיש לקחת בחשבון עשויים לכלול את שנותיהם בפועל, כל הכשרה מיוחדת שהם קיבלו וכן ניסיון בשוק העבודה.

מומחה כלכלי ישקול גם את כישוריו וכישרונותיו של התובע, תוך התחשבות במסלולי קריירה בעבר כגון אגרוף או עבודה פיזית ויכולתו לעבור למקצועות שהיו משתלמים יותר אלמלא הפגיעה שלו.

כלכלן יכול להשתמש במכשירים פיננסיים שונים כדי להגיע לשיעור ההיוון המתאים לחישובי ערך נוכחי. חלק מהכלכלנים בוחרים בשטרי אוצר ל-91 יום כבסיס לחישוב שיעור ההיוון שלהם, בעוד שאחרים עשויים לבחור באג"ח ל-10 שנים עם ריבית גבוהה יותר מאשר שטרות ל-91 יום, אך סיכון אינפלציה גדול יותר מאשר שטרות לטווח קצר יותר.

כלכלנים אחרים מעדיפים להשתמש במדד המחירים לצרכן (CPI) כדי להעריך את האינפלציה; עם זאת, מדד זה נכשל כאשר הוא משמש לחישובי ערך נוכחי הכוללים אובדן כושר השתכרות עתידי עקב חוסר יכולתו לקחת בחשבון את גידול הפיצויים.

דרך מדויקת יותר למדידת אובדן כושר השתכרות עתידי מאשר אינפלציית מדד המחירים לצרכן היא שיעור עליית השכר וההטבות הנלוות, שכן היא אחראית לעליות פריון המובילות להגדלת שיעורי הפיצויים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

קבל עדכונים על עולם הביטוחים

ביטוחים נוספים

3 דברים חשובים שכדאי לדעת על ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בתכנון פיננסי אישי. הביטוח מספק כיסוי למצבי חירום רפואיים, טיפולים מתמשכים ובדיקות רפואיות שגרתיות, ומעניק לך ולבני משפחתך שקט נפשי כלכלי ובריאותי. עם זאת, רבים מהמבוטחים אינם מבינים את כל הפרטים וההיבטים של ביטוח הבריאות שלהם. במאמר זה, נסקור ונעשה השוואת קופות חולים וגם שלושה דברים חשובים שכדאי לדעת על ביטוח בריאות, כך שתוכל לבחור את הפוליסה המתאימה ביותר לצרכים שלך ולמשפחתך. סוגי ביטוחי בריאות הבנת סוגי ביטוחי

קראו עוד »

הצעת מחיר לביטוח רכב

כיצד לקבל את הצעת המחיר הטובה ביותר לביטוח רכב בחיפוש אחר ביטוח רכב, חיוני להשוות הצעות מחיר ממספר מבטחים על מנת למצוא את הפוליסה האופטימלית במחיר אטרקטיבי. פעולה זו יכולה לעזור להבטיח לך הגנה נאותה מבלי לשבור את הבנק. הנתונים האישיים שלך, המותג, הדגם ותכונות הבטיחות של הרכב שלך יהיו משפיעים על כמה גובה מבטח בפרמיות עבורך. חברות הביטוח מתחשבות גם בהיסטוריית הנהיגה ובדוח האשראי שלך בעת קביעת התעריפים. יצרן ודגם הרכב שלך המותג והדגם

קראו עוד »

אובדן כושר עבודה

תביעות אובדן כושר עבודה פציעה יכולה להקטין באופן משמעותי את כושר העבודה של אדם ולהגביל אפשרויות קריירה עתידיות, ליצור הפסדים משמעותיים ולנתק הזדמנויות להתקדם בקריירה שלו. לעתים קרובות יש צורך בעדות מומחים כדי לקבוע סוג זה של נזק. הם מנתחים את היסטוריית העבודה ותיעוד התעסוקה של הקורבן לפני ואחרי התרחשה תאונה ומבצעים הערכות לגבי הרווחים הסבירים שלו לפני ואחרי. חישוב כושר אובדן השתכרות לאחר שנפצעו קשה בתאונה, נפגעים לרוב זקוקים לתמיכה כספית בצורה של חשבונות

קראו עוד »

ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא וביטוח חיים לתקופות ביטוח משכנתא יכול להפוך את רכישת הבית למהירה יותר ועם מקדמה קטנה יותר לקלה יותר; עם זאת, תשלום פרמיות על ההלוואה שלך עשוי להוסיף הוצאה נוספת מיותרת עבור לווים רבים. ישנן דרכים שונות להגן על המשכנתא שלך באמצעות פוליסות ביטוח חיים ומשכנתא, כגון כיסוי משכנתא לטווח ארוך או כיסוי משכנתא. ביטוח חיים לתקופות כבעל בית, הבית שלך הוא נכס ששווה להגן עליו וביטוח חיים לטווח ארוך הוא אחת הדרכים לעשות

קראו עוד »

ביטוח רכב השוואת מחירים

ביטוח רכב השוואת מחירים – אילו גורמים משפיעים על מחיר ביטוח הרכב שלכם? תעריפי ביטוח רכב תלויים במספר משתנים. הם נקבעים על ידי גורמים כמו גילך, שיא הנהיגה וסוג הכיסוי שנבחר. קבלת הצעות מחיר לביטוח רכב היא אחת הדרכים המרכזיות לחסוך כסף בכיסוי. על ידי שימוש בכלי השוואת המחירים החינמי של NerdWallet עבור הצעות מחיר לביטוח רכב, אתה יכול לזהות במהירות אילו חברות מספקות את הכיסוי המשתלם ביותר עבורך ועבור מצבך. מיקום למיקום יש תפקיד

קראו עוד »

ביטוח חיים

מהו ביטוח חיים? ביטוח חיים הוא מוצר פיננסי שנועד לשלם סכום מוסכם עם מותו של בעל הפוליסה שלו, לרוב כחלק מעלויות ההלוויה או לכיסוי חובות או להחליף הכנסה אבודה. בשימוש מושכל, תשלומי ביטוח חיים יכולים לספק סיוע חיוני לבני המשפחה בצורה של הוצאות קבורה, תשלומי חובות או החלפת הכנסה שאבדה עקב אובדן. כמה כיסוי ביטוח חיים אתה צריך תלוי במספר גורמים, כולל הצרכים האישיים שלך ושל יקיריכם. הדרך המדויקת ביותר להעריך כמה כיסוי נחוץ היא

קראו עוד »

ביטוח ביטול טיסה

ביטוח ביטול טיסה יכול להגן עליך מפני נסיבות בלתי צפויות ביטוח ביטול טיסה יכול לסייע בהגנה מפני נסיבות בלתי צפויות כמו מחלות ואסון טבע על ידי סיוע בהחזרת חלק מעלויות הנסיעה ששולמו מראש. זה גם מציע הגנה מפני מקרי חירום רפואיים בלתי צפויים. תכניות ביטוח הנסיעות משתנות באופן משמעותי, לכן חשוב לקרוא בעיון את הפוליסה שלך כדי להבין מה נחשב כסיבה תקפה לביטול נסיעה. בטל מכל סיבה שהיא ביטוח ביטול טיסה מעניק כיסוי כספי בעת

קראו עוד »

ביטוח דירה

מהו ביטוח דירה? ביטוח דירה מעניק הגנה כלכלית מפני נזק לרכוש שלך שנגרם על ידי אסונות טבע ומעשה ידי אדם, תביעות אחריות אישית והוצאות שכירות. יש מגוון של פוליסות ביטוח דירה לבחירה, החל מפוליסות סטנדרטיות לאלו המותאמות במיוחד כדי להגן עליך מפני סיכונים ספציפיים. מדיניות סטנדרטית פוליסות סטנדרטיות מספקות את כל הכיסויים שרוב האנשים צריכים, עם אפשרויות נוספות שניתן להתאים אישית כדי לענות על הצרכים והתקציב האישיים של בעל הבית. פוליסות ביטוח דירה סטנדרטיות מכסות

קראו עוד »

יצירת קשר

פנו אלינו ונשמח לתת שירות עם חיוך