ביטוח בריאות

שתפו את הפוסט

תוכן עניינים
ביטוח בריאות
ביטוח בריאות

אילו סוגי ביטוח בריאות אתה צריך?

ביטוח בריאות מעניק הגנה כלכלית המאפשרת לך לכסות הוצאות רפואיות. כיסוי זה כולל ניתוחים וטיפולים.

ישנן תוכניות שונות זמינות, כל אחת מציעה סט משלה של יתרונות וחסרונות. ההחלטה על התוכנית המתאימה תלויה בנסיבות ובסדרי העדיפויות האישיים שלך.

ברונזה ותוכניות קטסטרופליות

תוכניות ברונזה וקטסטרופליות נוטות להיות האפשרויות החסכוניות ביותר עבור אנשים שאינם זקוקים לכיסוי רפואי נרחב, אך ייתכן שתוכניות אלו לא מכסות את כל היתרונות הבריאותיים החיוניים.

תוכניות קטסטרופליות, חייבות לספק כיסוי של 10 יתרונות בריאותיים חיוניים ללא עלות ולשלם עבור שלושה ביקורי טיפול ראשוני ושירותי מניעה מחוץ להשתתפות העצמית שלך. עם זאת, דמי השתתפות עצמית קטסטרופליים נוטים להיות גבוהים בהרבה מאשר בתוכניות אחרות ויש לעמוד תחילה לפני שהם מתחילים לכסות עלויות הקשורות לשירותים מכוסים.

תוכניות טראגיות נוטות לקבל פרמיות גבוהות יותר מאשר צורות אחרות של ביטוח בריאות, אך עשויות להיות סבירות יותר אם הן זכאיות לסבסוד פרמיה (זיכויי מס פרמיה) או הפחתות חלוקת עלויות עד 2025 הודות לתוכנית ההצלה האמריקאית וחוק הפחתת האינפלציה.

תוכניות כמו אלה נוטות להתאים לאנשים במצב בריאותי ירוד שצפויים לקבל חשבונות רפואיים גבוהים השנה ו/או שיש להם גישה מוגבלת לצורות אחרות של כיסוי בריאותי (למשל באמצעות תוכניות עבודה או מדיקר).

תוכניות כסף או זהב נוטות להיות טובות יותר עבור אלה המחפשים טיפול מונע נוסף, עם השתתפות עצמית נמוכה יותר מאשר תוכניות ברונזה ויכולת להחיל הפחתות חלוקת עלויות לחיסכון נוסף בעת הצורך.

חלק מהאנשים בוחרים בתוכניות קטסטרופליות מכיוון שהם רוצים את הפרמיות החודשיות הנמוכות ביותר, וייתכן שהם אינם זכאים לסבסוד פרמיות או הפחתות בחלוקת עלויות כדי לעזור להפחית את הפרמיות הללו. במקום זאת, ניתן להשתמש בסובסידיות אלה לרכישת תוכנית ברמת מתכת שעלולה להיות פחות יקרה מכיסוי קטסטרופלי.

ביטוח בריאות – תוכניות כסף

תוכניות כסף הן פוליסות ברמה בינונית שנופלות בין תוכניות זהב לברונזה מבחינת עלויות חודשיות והטבות רפואיות, מה שהופך אותן למתאימות לאנשים המחפשים כיסוי מתון עם הזדמנויות להפחתת עלויות.

פרמיות ביטוח בריאות בשוק הפרטי משתנות באופן משמעותי על בסיס גורמים שונים, כולל גיל והכנסה. בניו יורק, למשל, העלות של תוכניות סילבר נעה בדרך כלל בין 710 דולר לחודש עבור בני 26 ועד כ-1,700 דולר לחודש כאשר מועמדים לבני 60 ומעלה.

על ידי בחירת קופת חולים, אתה עושה את הצעד הראשון לקראת הפחתת הוצאות טיפול רפואי מהכיס. בעת בחירת תוכנית, חשוב לשקול היטב איזה נדבך מתכת עונה בצורה הטובה ביותר על הצרכים שלך; דרך אחת לעשות זאת עשויה להיות הערכה באילו שירותים סביר להניח שאתה משתמש בתדירות הגבוהה ביותר.

אנשים רבים נותנים עדיפות למציאת תוכנית ביטוח המספקת את כל ההטבות הרצויות להם במחיר סביר. אחת הדרכים להעריך אם תוכנית כסף או כיסוי מתכתי דומה עשוי להתאים לך ביותר היא על ידי קבלת הצעות מחיר ממספר חברות ביטוח.

השתתפות עצמית של תוכנית כסף היא הסכום שעליך לשלם מכיסו לפני שחברת הביטוח הרפואי שלך תתחיל לכסות את ההוצאות. המבטח קובע את סכום ההשתתפות העצמית, שעשוי להשתנות במידה ניכרת בין התוכניות.

לאחר מימוש ההשתתפות העצמית שלך, ספק ביטוח הבריאות שלך אמור לכסות את רוב ההוצאות הרפואיות שלך או את כולן. עם זאת, אם העלויות שלך חורגות מהסף הזה, חלק עדיין ייפול עליך – ייתכן שיהיה צורך לכסות יותר מהחשבון מהכיס שלך.

מקבלי אחריות חברתית בדרך כלל חייבים להירשם לתוכנית Silver על מנת לנצל את ההנחות על דמי הכיס; בעלי הכנסה נמוכה מאוד עשויים גם להיות זכאים לתוכניות כיסוי ברונזה או קטסטרופליות.

בשל זיכוי מס הפרמיה של חוק טיפול משתלם המחושב על סמך פרמיות עבור תוכנית הכסף השנייה בעלות הנמוכה ביותר, כל שינוי בעלות של תוכניות כסף יכול להיות בעל השלכות מרחיקות לכת עבור נרשמים הזכאים לסבסוד. חברות ביטוח רשאיות להפעיל נוהג לא פופולרי המכונה העמסת כסף לפרמיות של תוכניות אלה – מה שהופך אותן ליוקרות יותר מרמות מתכת אחרות – אם כי נוהג זה נדיר ברוב המדינות אם כי אסור מבחינה טכנית;

תכניות בריאות בעלות השתתפות עצמית גבוהה

אם אתה מודאג לגבי עלויות רפואיות בלתי צפויות, תוכנית בריאות עם השתתפות עצמית גבוהה יכולה להיות בדיוק מה שצריך כדי לטפל בהן. תוכניות רבות מצוידות ב-HSA כדי לאפשר חיסכון בהוצאות מוסמכות; עם זאת, תצטרך לעמוד בהשתתפות עצמית מראש לפני קבלת כיסוי ביטוחי.

קופות חולים עם השתתפות עצמית גבוהה מציעות חודש נמוך יותר פרמיות ועלויות גבוהות מהכיס שהופכות אותן לאטרקטיביות עבור אנשים המעוניינים לחסוך כסף או שאינם יכולים להרשות לעצמם עלויות רפואיות גבוהות מהכיס. הם גם אפשרויות נהדרות עבור אנשים עם בריאות טובה יחסית שאינם זקוקים לשירותי טיפול יקרים.

מחקרים מראים שהתוכניות הללו פופולריות מאוד, ומומחים מצפים שהן יישארו כאופציה בעתיד הנראה לעין. הפופולריות שלהם יכולה לעזור לבלום את צמיחת ההוצאות על שירותי בריאות תוך ביצוע חיים פשוטים יותר עבור צרכנים המנהלים את בריאותם.

עדויות מצביעות על כך שתוכניות עם השתתפות עצמית גבוהה עשויות לעזור להפחית את ההוצאות ואת השימוש בטיפול; עם זאת, השפעתם המדויקת על התוצאות הבריאותיות נותרה לא ברורה. הסברים אפשריים יכולים לכלול את ההשפעה הלא פרופורציונלית שלהם על אנשים בעלי הכנסה נמוכה ובלתי מבוטחים, כמו גם דרישות חלוקת עלויות גבוהות יותר עבור חלק מהמבוטחים עם צרכים בריאותיים משמעותיים, מה שמפחית את השימוש בטיפול גם כשהשימוש הכולל עשוי לרדת.

ביטוח ממומן מעביד

כיסוי בריאות בחסות מעסיק מתייחס לכל צורה של כיסוי שאתה משיג דרך המעסיק שלך ויכול להיות בצורה של תוכניות קבוצתיות או פוליסות אישיות; שני הסוגים מציעים יתרונות ייחודיים. חשוב להכיר את ההבדלים ביניהם כדי למקסם את התועלת ולעשות בחירות מושכלות לגבי מה שעשוי לעבוד טוב יותר עבור המצב שלך.

תוכניות קבוצתיות הן דרך משתלמת עבור עובדים והתלויים בהם להשיג כיסוי רפואי מקיף, ובדרך כלל ממומנות על ידי מעסיקים. תוכניות קבוצתיות רבות כוללות גם פרמיות הניתנות לניכוי מס אשר מפחיתות את תשלומי המס מהעובדים.

כמו בכל צורה של ביטוח, בחירת תוכנית בריאות בחסות המעסיק דורשת לקחת בחשבון מספר גורמים בעת בחירתך – אלה כוללים דרישות עלות, גמישות וזכאות.

ספקי ביטוח בריאות לעסקים קטנים מתמודדים לרוב עם עלויות משמעותיות הקשורות למתן כיסוי. לא רק שלעתים קרובות יש צורך בהשקעה מראש, אלא שפוליסות גם גוררות לעיתים קרובות העלאות פרמיות שנתיות.

חברות קטנות יכולות להפיק תועלת מבחינת תוכניות ביטוח בריאות קבוצתיות חלופיות לניהול עלויות תוך מתן גמישות רבה יותר לעובדים.

 

הירשמו לניוזלטר שלנו

קבל עדכונים על עולם הביטוחים

ביטוחים נוספים

3 דברים חשובים שכדאי לדעת על ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בתכנון פיננסי אישי. הביטוח מספק כיסוי למצבי חירום רפואיים, טיפולים מתמשכים ובדיקות רפואיות שגרתיות, ומעניק לך ולבני משפחתך שקט נפשי כלכלי ובריאותי. עם זאת, רבים מהמבוטחים אינם מבינים את כל הפרטים וההיבטים של ביטוח הבריאות שלהם. במאמר זה, נסקור ונעשה השוואת קופות חולים וגם שלושה דברים חשובים שכדאי לדעת על ביטוח בריאות, כך שתוכל לבחור את הפוליסה המתאימה ביותר לצרכים שלך ולמשפחתך. סוגי ביטוחי בריאות הבנת סוגי ביטוחי

קראו עוד »

הצעת מחיר לביטוח רכב

כיצד לקבל את הצעת המחיר הטובה ביותר לביטוח רכב בחיפוש אחר ביטוח רכב, חיוני להשוות הצעות מחיר ממספר מבטחים על מנת למצוא את הפוליסה האופטימלית במחיר אטרקטיבי. פעולה זו יכולה לעזור להבטיח לך הגנה נאותה מבלי לשבור את הבנק. הנתונים האישיים שלך, המותג, הדגם ותכונות הבטיחות של הרכב שלך יהיו משפיעים על כמה גובה מבטח בפרמיות עבורך. חברות הביטוח מתחשבות גם בהיסטוריית הנהיגה ובדוח האשראי שלך בעת קביעת התעריפים. יצרן ודגם הרכב שלך המותג והדגם

קראו עוד »

אובדן כושר עבודה

תביעות אובדן כושר עבודה פציעה יכולה להקטין באופן משמעותי את כושר העבודה של אדם ולהגביל אפשרויות קריירה עתידיות, ליצור הפסדים משמעותיים ולנתק הזדמנויות להתקדם בקריירה שלו. לעתים קרובות יש צורך בעדות מומחים כדי לקבוע סוג זה של נזק. הם מנתחים את היסטוריית העבודה ותיעוד התעסוקה של הקורבן לפני ואחרי התרחשה תאונה ומבצעים הערכות לגבי הרווחים הסבירים שלו לפני ואחרי. חישוב כושר אובדן השתכרות לאחר שנפצעו קשה בתאונה, נפגעים לרוב זקוקים לתמיכה כספית בצורה של חשבונות

קראו עוד »

ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא וביטוח חיים לתקופות ביטוח משכנתא יכול להפוך את רכישת הבית למהירה יותר ועם מקדמה קטנה יותר לקלה יותר; עם זאת, תשלום פרמיות על ההלוואה שלך עשוי להוסיף הוצאה נוספת מיותרת עבור לווים רבים. ישנן דרכים שונות להגן על המשכנתא שלך באמצעות פוליסות ביטוח חיים ומשכנתא, כגון כיסוי משכנתא לטווח ארוך או כיסוי משכנתא. ביטוח חיים לתקופות כבעל בית, הבית שלך הוא נכס ששווה להגן עליו וביטוח חיים לטווח ארוך הוא אחת הדרכים לעשות

קראו עוד »

ביטוח רכב השוואת מחירים

ביטוח רכב השוואת מחירים – אילו גורמים משפיעים על מחיר ביטוח הרכב שלכם? תעריפי ביטוח רכב תלויים במספר משתנים. הם נקבעים על ידי גורמים כמו גילך, שיא הנהיגה וסוג הכיסוי שנבחר. קבלת הצעות מחיר לביטוח רכב היא אחת הדרכים המרכזיות לחסוך כסף בכיסוי. על ידי שימוש בכלי השוואת המחירים החינמי של NerdWallet עבור הצעות מחיר לביטוח רכב, אתה יכול לזהות במהירות אילו חברות מספקות את הכיסוי המשתלם ביותר עבורך ועבור מצבך. מיקום למיקום יש תפקיד

קראו עוד »

ביטוח חיים

מהו ביטוח חיים? ביטוח חיים הוא מוצר פיננסי שנועד לשלם סכום מוסכם עם מותו של בעל הפוליסה שלו, לרוב כחלק מעלויות ההלוויה או לכיסוי חובות או להחליף הכנסה אבודה. בשימוש מושכל, תשלומי ביטוח חיים יכולים לספק סיוע חיוני לבני המשפחה בצורה של הוצאות קבורה, תשלומי חובות או החלפת הכנסה שאבדה עקב אובדן. כמה כיסוי ביטוח חיים אתה צריך תלוי במספר גורמים, כולל הצרכים האישיים שלך ושל יקיריכם. הדרך המדויקת ביותר להעריך כמה כיסוי נחוץ היא

קראו עוד »

ביטוח ביטול טיסה

ביטוח ביטול טיסה יכול להגן עליך מפני נסיבות בלתי צפויות ביטוח ביטול טיסה יכול לסייע בהגנה מפני נסיבות בלתי צפויות כמו מחלות ואסון טבע על ידי סיוע בהחזרת חלק מעלויות הנסיעה ששולמו מראש. זה גם מציע הגנה מפני מקרי חירום רפואיים בלתי צפויים. תכניות ביטוח הנסיעות משתנות באופן משמעותי, לכן חשוב לקרוא בעיון את הפוליסה שלך כדי להבין מה נחשב כסיבה תקפה לביטול נסיעה. בטל מכל סיבה שהיא ביטוח ביטול טיסה מעניק כיסוי כספי בעת

קראו עוד »

ביטוח דירה

מהו ביטוח דירה? ביטוח דירה מעניק הגנה כלכלית מפני נזק לרכוש שלך שנגרם על ידי אסונות טבע ומעשה ידי אדם, תביעות אחריות אישית והוצאות שכירות. יש מגוון של פוליסות ביטוח דירה לבחירה, החל מפוליסות סטנדרטיות לאלו המותאמות במיוחד כדי להגן עליך מפני סיכונים ספציפיים. מדיניות סטנדרטית פוליסות סטנדרטיות מספקות את כל הכיסויים שרוב האנשים צריכים, עם אפשרויות נוספות שניתן להתאים אישית כדי לענות על הצרכים והתקציב האישיים של בעל הבית. פוליסות ביטוח דירה סטנדרטיות מכסות

קראו עוד »

יצירת קשר

פנו אלינו ונשמח לתת שירות עם חיוך